Pracowity dzień

Dzisiejszy dzień będziemy długo pamiętać. Po godzinie 16stej zostaliśmy zadysponowani z naszą łodzią na rzekę Wartę gdzie palił się statek turystyczny z którego ewakuowano ponad 20 osób w tym jedną ciężko ranną, w wyniku pożaru statku doszło do rozszczelnienia zbiornika z paliwem ,które wydostało się do rzeki(ok 1000 litrów) , naszym zadaniem było rozstawienie zapory sorpcyjnej ,która miała zatrzymać plamę oleju. W akcje były zaangażowane prawie wszystkie poznańskie JRG . Na szczęście to były tylko manewry Komendy Miejskiej. Wszystkie założenia zostały wykonane a my mieliśmy możliwość doskonalić nasze umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia, ponieważ pierwszy raz naszą łodzią prowadziliśmy interwencje z zakresu działań technicznych na rzece. Dzień jednak zakończył się dla nas wyjazdami na prawdziwe zdarzenia. Po przejściu burzy, do późnych godzin nocnych wypompowywaliśmy wodę z zalanych piwnic w dzielnicach Grunwald i Świerczewo

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *